Buradasınız

Kurumsal

Vergi Dairesi Başkanının Mesajı

Değerli İnternet Kullanıcıları,

Muğla Vergi Dairesi Başkanlığı web sitesine hoş geldiniz.

Bilindiği üzere Muğla Vergi Dairesi Başkanlığımız 5345 Sayılı Yasa uyarınca Gelir İdaresi Başkanlığı’nın kurulmasıyla birlikte 16 Eylül 2005 tarihinde faaliyete başlamıştır. Başkanlığımız, gelir politikalarını adalet ve tarafsızlık içinde uygulamak, vergi ve diğer gelirleri en az maliyetle toplamak, mükelleflerin vergiye gönüllü uyumunu sağlamak, mükellef haklarını gözeterek yüksek kalitede hizmet sunmak, mükelleflerimizin yükümlülüklerini kolayca yerine getirebilmeleri için gerekli tedbirleri almak, saydamlık, hesap verebilirlik, katılımcılık, verimlilik, etkililik ve mükellef odaklılık temel ilkelerine göre görev yapmayı kendine amaç edinmiş bir idaredir. Bu görevi yerine getirirken sorumluluk bilinci, saydamlık, çözüm odaklılık, yetkinlik ve sürekli gelişim gibi temel değerlerimizden taviz vermeden çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Diğer taraftan mükelleflerimize hızlı, güvenli ve güler yüzlü bir şekilde hizmet sunulması amacıyla merkez ve ilçe teşkilatlarımızın hizmet alanlarının iyileştirilmesi ve insan kaynakları kalitesinin yükseltilmesine yönelik önemli adımlar atmış bulunmaktayız.

Daha iyi bir gelecek ve daha güçlü bir Türkiye için vergisel ödevlerini zamanında yerine getiren siz mükelleflerimizi, yapacağımız çalışmalarda yanımızda görmek bizlere sonsuz güç ve destek verecektir.

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, siz mükelleflerimize sağlık, başarı ve bol kazançlar dilerim.

Saygılarımla

Hüseyin BAYAR
Vergi Dairesi Başkanı

Türkçe